Microsoft
12 Microsoft çalışanı 136 soru cevapladı.

Şirket Anlatımları

Türkiye Genel Müdürü
Çok açık bir kültürümüz var. Şeffaflığı temel alan bir kültür bu. Bugün bu toplantı için ofisimizdeyiz. Belki de dikkatinizi çekmiştir. Herkes açık ofis ortamında çalışır. Bu bizim bilinçli olarak yaptığımız bir şey. İletişimi, verimliliği artırıp insanların birbiriyle mümkün olduğu kadar fazla iletişim halinde kalabilmelerini sağlamak için yaptığımız bir çalışma ortamı. Tabii bu bir tek fiziksel görünümü işin ama bu, silolar olarak çalışmadığımızın da bir kanıtı esasında. Düşünce şekli olarak da herkes Microsoft'un tamamının faydasına olabilecek şekilde bir katkıda bulunmaya çalışıyor. Yalnız kendi konusu için değil her konuda elinden gelebilecek yardımı sağlamaya çalışıyor. Böyle kucaklayıcı bir kültürümüz var Microsoft olarak. Devamlı motive olunan, yüksek enerjili bir çalışma ortamımız var. Hedeflerimiz her zaman için kolay olmayan hedeflerdir. Daha fazla kendimizi aşıp başarıyı daha fazla getirmemizi gerektirecek hedeflerdir. Bunlarla devamlı yaşıyoruz. Bir de her türlü süreçte hem çalıştığımızı ülkenin hem kendi içimizdeki gerekli kurallara çok önem veren, bunlarla birlikte büyümeyi hedefleyen bir kültürümüz de var. Hepsini bir araya koyduğumuzda Microsoft budur diyebiliriz.
Türkiye Genel Müdürü
Microsoft özelinde insanların hayatına dokunan bir şirket. Yalnızca kurumsal çözümler üreten bir şirket değil, en basitinden bir öğrencinin de hayatına dokunuyor. Hepimiz, eğer bir PC’miz varsa illaki Microsoft işletim sistemi üzerinde çalışan programlar kullanıyoruz. Hepimizin bildiği Word, PowerPoint, Excel gibi. Bunlar insana heyecan veriyor. Türkiye'de milyonlarca kişiye, tabii dünyada daha da fazla insanın hayatında dokunan, insanın hayatını değiştiren bir şirket olduğumuzu düşünüyorum. E-posta konusunda da, Microsoft Outlook bu kadar fazla kullanılmasaydı belki bu kadar fazla email kullanılmayacaktı, bu kadar fazla verimlilik olmayacaktı. Bunları bilmek, bunlara en azından ülkemde etki edebiliyor olmak benim için mutluluk ve heyecan verici.
Türkiye Genel Müdürü
Microsoft bu sektöre yön veren çok az sayıda şirketten bir tanesi. Bill Gates’in “Her masada bir kişisel bilgisayar” vizyonuyla harekete geçmiş, gerçekten de bunu gerçekleştirmiş bir şirket. Bugün bir değil; iki, üç ceplerimizde de ayrıca telefon ve tablet olarak bilgisayarları kullanıyoruz. Bu yüzden bu vizyonu gerçek yapmış bir şirket. Her zaman girmek istediğim, hayalimde olan bir şirket. Hem bireylere, hem kurumlara, her yere dokunan bir şirket olmasından dolayı Microsoft’u seçtim. Bir de çalışanlarına değer veren, çalışanlarının gelişimi onun için çok önemli olan bir şirket. Kurulduğundan beri de hızla büyümeye devam eden, devamlı başarıdan başarıya koşan bir şirket olduğunu bildiğim için Microsoft’ta karar kıldım.