Microsoft
12 Microsoft çalışanı 136 soru cevapladı.

Şirket Anlatımları > Danışmanlık

Danışmanlık Hizmetleri Kaynak Yöneticisi
1990 senesinde ODTÜ Makina Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra bölüm döndürücüsü olduğum için burs kazandım ve Amerika'ya yüksek lisansını yapmaya gittim. Yüksek lisansı takiben orada yaklaşık 10-12 sene yazılım danışmanlığı konusunda görev yaptım. Değişik firmalarda çalıştım. 2001 senesinde Türkiye'ye dönme kararı verdim ve bu noktada Microsoft'a katıldım. Microsoft’ta yazılım danışmanı olarak göreve başladım. Birinci sene sonunda çözüm mimarı olarak göreve devam ettim. Yaklaşık 10 12 sene kadar çözüm mimarı olarak görev yaptıktan sonra şu anki dönem rolüm olan Danışmanlık Hizmetleri Kaynak Yöneticisi görevime başladım.
Danışmanlık Hizmetleri Kaynak Yöneticisi
Bu benim bir evvelki görevim esasında. Yani ben biraz mutfaktan yetiştim. Çözüm Mimari olduğunuz zaman satış öncesi aşamalara daha çok dahil oluyorsunuz. Oluşturduğumuz çözümlerin, Microsoft ürünlerinin müşteriye aktarılması ve müşteriye bilgi verilmesi konularında da aktif görev yapıyorsunuz. Çözüm Mimarı’nın diğer bir görevi de, çözümün teknik risklerini yönetmek ve çözümün hayata geçirilmesi esnasında doğru adımların atıldığından emin olmak. Gerek kendi adımlarının, gerek ilgili danışmanlık kaynaklarının veya iş ortağı kaynaklarının doğru şeyleri yaptığından emin olmak Çözüm Mimarı olduğumda sorumluluklarımdandı.
Danışmanlık Hizmetleri Kaynak Yöneticisi
Büyük resmi görebilen kişiler, neden sorusunu sorabilen kişiler, iş tanımı ile kalmayıp daha fazla iş yapmak için kendi kendilerini motive eden kişiler çok değerli. Problem çözme önemli bir parametre. Kolay çözümler bulabilmek, çalışkan olmak, iyi niyetli ve dürüst olmak bizim aradığımız faktörler. Tabii ki teknolojiyi de seveceksiniz. Microsoft dediğiniz zaman, bu büyük bir isim. Bu ismi doldurmak için, b isme layık olmak için çok çalışmak gerekiyor. Bunu sağlayabilecek çalışkan kişilere ihtiyacımız var.